Получи
спецпредложение

(044) 537 37 30
Висока якість матеріалів та послуг з 1999 року
Статті Спецпропозиції Вакансії Контакти
Курс євро на сьогодні, 29.09.2022 - НБУ+3% грн.
Новини
компанії

Міфи про натуральну черепицю. Частина II

В продовження теми міфів про цементно-піщану черепицю, розглянемо поширену думка про вагу цього матеріалу і дізнаємося, чи дійсно вона є настільки значно.

Міф 2 - Велика вага цементно-піщаної черепиці може нашкодити конструкції будинку
Миф2Дійсно, вся натуральна черепиця значно важче інших покрівельних матеріалів. Наприклад, вага найлегшої металочерепиці в середньому на 90% менше, ніж цементно-піщаної. Але це не привід відмовлятися від черепиці, адже ще на стадії проектування будинку архітектор зробив розрахунок з урахуванням снігового і вітрового навантаження, а також ваги стін, перекриття, меблів і внутрішньої обробки.
Реальні цифри
Щоб розібратися в питанні більш детально, розглянемо приклад. Вага цементно-піщаної черепиці складає 45 кг / м², металочерепиці - 5 кг/м². Нескладно підрахувати, що різниця складає 90%. Додаємо до наших розрахунків:
• снігове навантаження - 180 кг/м²,
• вітрове навантаження - 55 кг/м²,
• вага бруса - 35 кг/м²,
• вага оздоблення - 25 кг/м²,
• вага ізоляційних матеріалів - 7 кг/м².
У сумі отримуємо 302 кг/м². Таким чином, вага цементно-піщаної черепиці складає - 347 кг/м², металочерепиці - 307 кг/м². Знову підраховуємо різницю, цього разу вона становить всього 11%, а якщо врахувати ще вагу стін і перекриття, ця цифра знизиться до 2-3%.
Якщо будівля має два поверхи і більше, то навантаження покрівлі на фундамент тільки зменшується з кожним новим поверхом, тому вага покрівлі стає незначною.
Єдиний випадок, коли варто враховувати вагу покрівельного матеріалу, це при реконструкції давно побудованих будинків. У таких випадках слід звернутися до професійного інженера для ретельного дослідження конструкції будинку і тільки після цього приймати рішення щодо покрівлі.
Дані розрахунки не є універсальними, так як існує ще ряд параметрів, які враховуються при розрахунках для кожного окремого будинку, але повністю розвіюють міф про те, що вага черепиці може яким-небудь чином нашкодити вашому дому. А в разі стихійних лих і ураганів її вага буде додатковою перевагою.
  • дата публикации: 13.10.2016

­

04074, м. Київ, вул. Лугова, 9 e-mail: info@izobud.ua (044) 537-2663 (многоканальний)

Work.ua — сайт поиcка работы №1 в Украине
izobud.ua 5/5 на підставі 15 оцінок та 17 відгуків
Ізобуд Найкращі будматеріали в Україні