Завдяки високій якості, довговічності і зовнішнім естетичним характеристикам цементно-піщана черепиця є лідером на ринку покрівельних матеріалів. При цьому все ще існує багато суперечок і забобонів в питаннях практичності і складності монтажу цього матеріалу.
Міф 5: Цементно-піщану черепицю складно монтувати
Ті, хто так вважає, скорыше за все, не мають ніякого відношення до будівництва. Але, якщо так вважає покрівельник, в такому разі, він просто не мав можливості працювати з по-справжньому якісним матеріалом.
На жаль, не всі виробники черепиці можуть пишатися високою якістю своєї продукції і, бажаючи заощадити, не приділяють належної уваги геометрії плиток, тоді проблематика монтажу «лягає» на плечі покрівельника. У свою чергу робота з неякісним матеріалом займає в два рази більше часу і викликає чимало складнощів.
Від теорії до практики
Розглянемо два зразка цементно-піщаної черепиці. Перший - продукція досить популярного українського виробника. Другий - цементно-піщана черепиця Braas.
На представлених фото зображений замок черепиці, за допомогою якого черепиця з'єднується між собою в суцільний скат.
При огляді першого зразка можна побачити такі недоліки:
1.Нерівна структура матеріалу;
2.Ребра мають нерівні краї;
3.Перехід замку до лицьової поверхні має нерівності, поглиблення і напливи. Перший зразок черепиці має дуже ненадійне замкове з'єднання, що викличе чимало проблем з монтажем і подальшою експлуатацією:
• Погана фіксація плиток між собою;
• Великий люфт і погане відведення води, в зимовий час призведе до відсутності якісного з'єднання;
• Вразливість до вітру;
• Затікання води в підпокрівельний простір;
• Ризик розколу черепиці через нерівномірний розподіл навантаження;
• Складність і тривалість монтажу.
Що стосується цементно-піщаної черепиці Braas, навіть непрофесіонал може візуально побачити ідеальну геометрію кожної плитки, якої вдалося домогтися шляхом складних технологічних рішень і контролю якості продукції.
Практика показує, що монтаж черепиці Браас здійснюється дуже просто і швидко. Кожна плитка щільно прилягає до іншої завдяки якісним з'єднанням і в майбутньому позбавляє від проблем з цілісністю покриття і його стійкості до атмосферних явищ.
До речі, інструкція по монтажу цементно-піщаної черепиці Braas знаходиться у відкритому доступі на сайті компанії Ізобуд і на офіційному сайті Monier:
Таким чином, абсолютно очевидно, що черговий міф не має ніяких підстав для існування.
04074, м. Київ, вул. Лугова, 9 e-mail: info@izobud.ua (044) 537-2663 (многоканальний)